طراحی وب سایت با وردپرس .

«وردپرس» محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا برای طراحی وبسایت می باشد

که به صورت رایگان عرضه می گردد،این سیستم به شما امکان پیاده سازی هر نوع سایتی از ساده تا پیشرفته را می دهد و حتی در صورتی که کد نویس PHP هستید امکان افزودن به قابلیت های وردپرس وجود دارد،محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوای موجود هم اکنون وردپرس ،جوملا و دروپال می باشند. که وردپرس از سایر سیستم ها محبوب تراست و آن به دلیل امکانات اولیه و جانبی بسیاری است که در این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد همچنین این سیستم مدیریت محتوا دارای قالب های از پیش ساخته شده بسیار بیشتری به نسبت جوملا و دروپال می باشد .که همین موضوع محبوبیت طراحی وبسایت با وردپرس را بیشتر ساخته است.

برای دریافت فایل سورس وردپرس کافی است به سایتhttp://wordpress.org مراجعه نموده و به صفحهhttp://wordpress.org/download مراجعه کنید و و آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید فایل مورد نظر را دانلود کرده و محتوای داخل فایل را بر روی سرور خود بارگذاری نمایید. پس از بارگذاری وردپرس بر روی سرور کافی است آدرس سایت مورد نظر را در مرورگر مشاهده نمایید تا مراحل نصب آغاز گردد دقت نمایید قیل از نصب دیتابیس mysql را برای سایت وردپرس خود ایجاد نموده زیرا در زمان نصب اطلاعات دیتابیس شامل سرور دیتابیس که معمولا localhost می باشد نام دیتابیس، نام کاربری و رمز دیتابیس مورد نیاز می باشد.

پس از تکمیل مراحل نصب وردپرس بر روی سایت شما نصب شده و لازم است وردپرس را فارسی سازی نماییدوبه صفحه http://codex.wordpress.org/WordPress_in_Your_Language مراجعه نموده و دراین صفحه به بخش persian مراجعه نموده و فایل زبان را دانلود کنید.

پس از نصب زبان لازم است قالب وردپرس را دانلود کنید برای دانلود قالب وردپرس کافی است به سایتhttp://wordpress.org/themes مراجعه کرده و قالب مورد نظر خود را دانلود کنید در صورتی که به دنبال قالب های راست به چپ وردپرس هستید به صفحه https://wordpress.org/themes/tags/rtl-language-support مراجعه کنید. برای نصب قالب وردپرس کافی است به کنترل پنل مدیریت خود مراجعه کرده و در بخش قالب ها، قالب مورد نظر خود را نصب کنید.

کمک آموزشی وردپرس در زمینه قالب ها: http://codex.wordpress.org/Using_Themes

پس از نصب قالب می توانید اقدام به ایجاد مطالب سایت نمایید و منوهای خود را ایجاد نمایید پس از نصب می توانید وردپرس خود را توسط htaccess امن سازی نمایید.

 دقت نمایید وردپرس خود را پیوسته به روز رسانی نمایید

در صورتی که نیاز به امکان خاصی در وردپرس دارید که در امکانات پایه موجود نیست می توانید به آدرسhttps://wordpress.org/plugins مراجعه نموده و پلاگین مورد نظر را دانلود نموده و در وردپرس خود نصب کنید. البته جستجو و نصب قالب و پلاگین را می توانید از بخش مدیریت سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز انجام دهید وردپرس را می توانید به صورت رایگان نصب و راه اندازی نمایید اما برای آنکه در آینده دچار مشکل نشوید حتما با متخصص طراحی وب مشاوره کنید می توانید نصب و پشتیبانی سایت وردپرسی خود را به زد یونیورس بسپارید که از سال ۱۳۸۸ تا کنون در حال طراحی و پیاده سازی سایت های وردپرس- جوملا و دروپال می باشد. پشتیبانی : ۰۹۲۱۷۳۸۵۳۷۰-۰۹۱۶۶۹۷۰۵۷۶

برچسب‌ها: